ІМЕНА

Введіть прізвище героя:

ВЕДУЧА

07.06.03 УТ-1 21:45 08.06.03 УТ-2 10:05

 
 

"Клікніть" на фото для збільшення

     Якось літнього дня 1999 року власникові одного з італійських футбольних клубів представляли нового гравця. Вітаючи футболіста, господар сказав: не хвилюйся, якщо спершу тебе спіткають невдачі. Ми будемо задоволені, коли в італійському чемпіонаті ти заб’єш 15-16 голів. "А якщо 20?" – запитав новачок. «Ну добре - 17», - усміхнувся у відповідь той. У запалі торгу власник пообіцяв надати гравцеві для відпочинку свою яхту, якщо кількість голів сягне майже фантастичної цифри - 25.
     Азартним хазяїном клубу був італійський прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі; гравцем – український форвард Андрій Шевченко.
     Батькові майбутнього бомбардира не дуже подобалося Андрієве захоплення футболом. Йому, військовослужбовцю, важко було змиритися з тим, що гра з м‘ячем буде для його сина - професією. Але - довелося. Футбол став справжньою пристрастю Андрія - на все життя. Заради нього хлопець без вагань жертвував школою, друзями, відпочинком.
     Фанатична відданість грі, готовність тренуватися з ранку до ночі і, звичайно, здібності юного футболіста принесли плоди. Андрія помітили.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Спочатку на дитячому матчі, організованому ЖЕКом; потім – у динамівській футбольній школі. Саме вона дала йому путівку в юнацьку, а згодом і в Національну збірну України. Постійна ж прописка майбутньої зірки довгий час була незмінною - кілька років він був форвардом київського "Динамо".
     Свій перший європейський гол 18-річний Шевченко забив у ворота славетної мюнхенської «Баварії». За цим успіхом ішла низка яскравих ігор, наповнених блискавичними голами та шалом трибун. У 21 рік Андрій робить хет-трік у матчі з іспанською «Барселоною». А 28 квітня 99 року в ігрі за Кубок України Андрій провів вже сотий у своїй кар’єрі м’яч. Невдовзі після цього прийшов час прощатися з рідним "Динамо" - гравця перекупив італійський «Мілан». Двацятидворічний хлопець, який ще зовсім недавно босий ганяв м’яча по сільських полях Київщини, став найдорожчим футболістом Східної Європи. Для Андрія Шевченка почалося нове життя.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Окрім кухні, звикати на чужині довелось і до іншого – наприклад, до нестримної любові фанатів найпопулярнішої в Італії гри. У бажанні наблизитися до кумирів, дехто з них міг легко перевернути уявлення про здоровий глузд, притаманне будь-якому українцю... Тож Андрій змушений був обмежувати свою свободу. І що більшою була слава, то більше ставало обмежень.
     За два роки перебування в Італії лише в іграх тамтешнього чемпіонату Андрій Шевченко забив 68 голів. Це був абсолютний рекорд – стільки влучних попадань за такий короткий період часу не вдавалося зробити жодному гравцеві. Вболівальники були в захваті. Розмахуючи з трибун державними прапорами маловідомої для них України, вони вітали переможну гру нашого співвітчизника.
     Пориви цього шаленого вітру, здавалося, не може зупинити ніщо. Та, як виявилось – ніщо, крім травм. Улітку 2002-го року, під час матчу на кубок УЕФА, Андрій серйозно пошкодив коліно. Після операції, яку довелося зробити, він на довгі місяці вийшов із гри.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Не грати було важко. У боротьбі зі стресом доводилося тікати від реальності – виїжджати з міста, коли там проходили ігри, та вимикати телевізор, коли транслювали матчі. Тяжче було відмуруватися від пліток, що їх поширювали жадібні до сенсацій журналісти. Говорили й писали про те, що українця продають до „Реалу”; що міняють його на італійця В‘єрі, на аргентинця Креспо, на іспанського юніора Торесса...
     Стрімке сходження Андрієвої зірки; феєрично красиві голи; підступна травма... Пристрасті розпалювались: хтось називав його янголом, хтось – дияволом зі Сходу. Міфологізований пресою образ гравця жив своїм власним життям. Сам же Шевченко тим часом знемагав від бездіяльності та газетних нісенітниць і навіть не міг поділитися своїм болем із рідними людьми. Батьків, які тоді вже мешкали в Мілані, турбувати було не можна – татові нещодавно зробили пересадку серця.
     За деякий час після першої операції стан Миколи Григоровича знову погіршився. Його забрали до реанімації, і щоб побачитися з батьком, Андрій кинув усе і з Америки прилетів до Києва. А приземлившись, довідався, що врятувати батькове життя зможе лише негайна пересадка серця. Андрій знав тільки людину, яка могла допомогти. Це був Сільвіо Берлусконі.

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

     Щоб не хвилювати хворого, сім’я вирішила не розповідати, що йому будуть пересаджувати серце. Андрій запропонував сказати, що Миколі Григоровичу ніби-то просто поміняють серцеві клапани. Батько повірив.
     Два роки фізичних і психологічних перевантажень, нескінченного доведення всім і собі, чого ти вартий, виснажливої любові шанувальників та інтриг ворогів... Невтомний на полі, форвард втомився душею. І подорослішав. Світ професійного футболу виявився зовсім не таким, яким він марився колись...
     Іще під час переговорів про перехід до "Мілану" Шевченко вразив керівництво клубу тим, що не хотів обговорювати грошових питань. «Я приїхав не для заробітків. Я буду грати, а клуб нехай призначить мені ту зарплату, на яку я заслуговую». Ці слова стали визначальними для кар’єри Андрія Шевченка. Іще не раз менеджери переконаються в тому, що мають справу не тільки з відмінним гравцем, а й кришталево чесною людиною.
     За 26 років свого життя Андрій Шевченко зробив для України більше, ніж деякі сивочолі політичні діячі. Але час спортивної слави - недовгий. Всі наступні досягнення спортсмена - неодмінно порівнюватимуть з його найвищими "зоряними" здобутками...

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

     Здається, Андрій це добре усвідомлює. Сьогодні Шевченка можна побачити на подіумах високої моди, його зображення прикрашає вітрини вишуканих магазинів та обкладинки глянцевих журналів... Андрій Шевченко намагається знайти те, чим він займеться завтра. Чи знайде він те, що шукав? Питання, яке час від часу задає собі кожна зірка...
     Сьогодні Андрій Шевченко – уособлення мрії мільйонів хлопчаків. У нього є шикарні авто і фешенебельний будинок; його кохає американська красуня, а італійський прем’єр називає своїм сином; шанувальники присвячують йому пісні, а політичні діячі вважають за честь потиснути його руку...

     У нього є все, та найголовніше залишається поза кадром. Це тепло родини: батьків, сестри, племінниці – яку просто обожнює Андрій… Вони завжди поруч. І незважаючи на всі Андрієві успіхи, для них він лишається отим хлопчаком із променистими очима, що колись безтямно закохався у футбол...

 

Produced by
NIRVANA Studio

 

© OMEGA-TV 2003