ІМЕНА

Введіть прізвище героя:

ВЕДУЧА

21.05.05 Телеканал „Інтер” 13:10

27.05.05 Телеканал „Інтер” 11:15

 
 

"Клікніть" на фото для збільшення

     Якось літнього дня режисер Олександр Бланк був у гостях в одній мистецькій родині. У галасливій артистичній компанії виділялася молода актриса, про яку Бланк подумав: і коня на скаку зостановить, і в палаючу хату ввійде. І від несподіваної ідеї мало не вигукнув: це ж справжня Катька Аеропорт! Якраз тоді Бланк шукав акторів для фільму «Цииган». Отак – без будь-яких проб і репетицій – роль зухвалої Катьки отримала Ніна Русланова.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Глядач назавжди запам’ятав хриплуватий голос Русланової і такий особливий – притаманний тільки їй – сміх. Після неймовірного успіху „Цигана” за Ніною Руслановою міцно закріпилося амплуа гострохарактерної героїні. А починала Русланова з ніжних, ліричних Образів. Першою була роль наївної, закоханої Наді у фільмі Кіри Муратової „Короткі зустрічі”.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Премію «Ніка» ще називають російським „Оскаром”. Сьогодні таких нагород у Русланової вже дві. Вона – актриса, визнана і глядачем, і найвибагливішою критикою. Хоча, на відміну від багатьох дівчаток, в юності про кінематограф і не мріяла... Наприкінці війни двомІсячним немовлям Ніну знайшли біля дитячого будинку в Богодухові, на Харківщині...
     Якось вихователька погладила Ніну по голівці й пожартувала, що така білявка могла народитися тільки від німця. Діти жарт сприйняли по-своєму. І влаштували Ніні справжнє цькування. Її принижували, били, а одного разу навіть підвісили в коморі за підборіддя на великий гак. Урятувала дівчинку няня, яка випадково туди заглянула. Знущання припинилися тільки після того, як Ніну перевели до іншого дитбудинку. Там вона закінчила восьмирічку і хотіла вчитися далі. Але в сиріт вибір був невеликий.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Утім, така занадто проста професія не подобалася Ніні. Вона мріяла стати геологом. Але, побачивши перелік вступних іспитів на омріяний факультет: фізика, математика, хімія, – зрозуміла: із мрією доведеться розпрощатися. Адже з точними науками в Ніни завжди не складАлось. Засмучена й розгублена, вона блукала вулицями Харкова, аж раптом побачила оголошення про набір до театрального. Потрібно скласти іноземну мову, написати твір і прочитати байку. Ось де я буду вчитися – вирішила Русланова і подала документи.

"Клікніть" на фото для збільшення

     У Харкові Русланова вчилася два роки. Якось до міста на гастролі приїхав театр Моссовєта. У виставах брали участь студенти Щукінського училища, і Ніна з ними заприятелювала. Після від’їзду нові друзі прислали їй телеграму: „Приїжджай, у Щукінському недобір.” На екзамен Русланова з’явилася на милицях: у спортзалі вона травмувала коліно й ледве могла ходити. Вразила Ніна комісію своїм талантом чи розчулила нещасним виглядом – невідомо. Але її прийняли. На другому курсі дівчина вже знімалась у Кіри Муратової. А, закінчивши училище, була запрошена відразу в два театри – „Соврємєннік” і Театр імені Вахтангова. Русланова обрала Вахтанговський.
     Це сьогодні Ніна Русланова з іронічною посмішкою згадує про розрив із театром, на сцену якого виходила цілих 15 років. А тоді, восени вісімдесят п‘ятого, актрисі здавалося, що її кар’єра закінчИлась і доведеться навіть розпрощатися з професією. Але режисер Ігор Масленников несподівано запропонував їй роль у фільмі з романтичною назвою „Зимова вишня”.

"Клікніть" на фото для збільшення

     У Русланової не було періодів безробіття. В її маленькій квартирі на Арбаті знов і знову дзвонив телефон – пропонували нові ролі. Тільки за вісімдесят сьомий рік Русланова знялася в чотирьох фільмах. Один із них – „Завтра була війна” – дипломна робота Юрія Кари. Для молодого режисера згода на зйомки відомої актриси була запорукою успіху картини.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Серіал «Циган», який приніс Руслановій всенародну популярність, знімали на Дону в козачій станиці. Одна з найколоритніших сцен у фільмі – бійка між спокійною Клавдією та розбитною Катькою – своєрідна дуель за Будулая. За сценарієм, жінки повинні були тільки сваритися. Але актриси подумали, що сварка між запальними козачками – річ звичайна і тому – не дуже цікава. І вони вирішили битися – мокрою білизною – під дощем.
     Незважаючи на успіх фільму, Русланова не стала зніматись у його продовженні. Вона завжди дозволяла собі відмовитися від ролі, якщо ця роль здавалась їй нецікавою. Можливо, тому деякі режисери кажуть, що в Русланової важкий характер.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Інколи Руслановій доводиться захищати не тільки себе, а й колег. На зйомках «Афганського злому» зібралася інтернаціональна група: російські та італійські актори, сирійський продюсер. Іноземці користувалися значними привілеями, і Русланову це надзвичайно обурювало.
     Це була премія Французької кіноакадемії. Але отримувати солідну грошову винагороду на Лазурний берег поїхала не актриса, а чиновники від кіно. Самій же лауреатці – Ніні Руслановій – на Мосфільмі виплатили аж… сто рублів.

"Клікніть" на фото для збільшення

     На екрані темпераментна й відверта, Ніна Русланова насправді пильно оберігає своє приватне життя. Ніде й ніколи не згадує свого першого чоловіка і не розповідає, з ким сьогодні ділить радості й печалі.
     На відміну від багатьох популярних актрис Ніна Русланова не піддається моді писати мемуари. Бо вважає: у неї ще багато чого попереду. І все ж у письменництві Русланова себе спробувала: інколи ночами вона пише оповідання, котрі нікому не показує. Можливо, тому, що в цих історіях багато особистого. Колись пережитого, але незабутнього…

 

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

 

Produced by
NIRVANA Studio

 

© OMEGA-TV 2003