ІМЕНА

Введіть прізвище героя:

ВЕДУЧА

12.03.06 Телеканал „Інтер” 13:20

 
 

"Клікніть" на фото для збільшення

     На початку дев‘яносто першого року музичний колектив „Советская песня” готувався до показу свого репертуару в Київській державній філармонії. Сюрпризом для журі мала стати джазова переробка „Колискової” Дунаєвського з кінофільму „Цирк”. Артисти майже не хвилювалися: професійний колектив уже не раз складав творчі іспити. Колективу здавалося, що нове виконання буде оригінальним і цікавим, проте у членів худради така інтерпретація радянської класики викликала мало не шок. І „Советскую песню” разом з її солісткою Таїєю Повалій із тріском вигнали з філармонії.
     Позбавлена офіційного місця роботи, Таїсія стала співати сама. Для виступу на звітному концерті міністерства культури – „Пісенному вернісажі” – вона обрала складний музичний твір – „Зоряний блюз” Ігоря Корнілевича. Оплесків не було, і Тая вкотре пішла за куліси під стукіт власних каблуків. Та, на її щастя, концерт транслювали по телебаченню...

"Клікніть" на фото для збільшення

     За деякий час у квартирі Таї пролунав дзвінок. Ігор Ліхута пропонував їй роботу – співати на поромі, що ходив між Польщею і Швецією. Платня – 600–700 доларів на місяць. Для того часу, а це був дев‘яносто другий рік, гроші далеко не малі. Але Таїсія, яка заробляла копійки, сказала: "Я співачка високого рівня і працюватиму тільки на великій сцені. А в ресторанах я не співаю..." Утім, така категорична відмова тільки посилила інтерес Ігоря до Таїсії.
     Наскільки надійне його плече, Тая відчула дуже скоро. Наближався черговий пісенний конкурс імені Івасюка в Чернівцях. За правилами, у музичних змаганнях мали брати участь виконавці до 30 років, а Таїсії вже минуло 29. Ігор Ліхута та звукорежисер Олег Ступка вмовляють співачку скористатися останнім шансом, пообіцявши їй організаційну та психологічну підтримку. Для виступу на конкурсі був потрібний шлягер, а у Повалій не було ритмічних пісень. Цю проблему енергійний продюсер вирішив швидко: невдовзі в репертуарі співачки з‘явилася пісня, подарована Олександром Єрьоменком та Миколою Бровченком – "Панно Кохання"...

"Клікніть" на фото для збільшення

     93-го Повалій привезла в Україну гран-прі „Слов'янського базару”: вона перемогла 37 конкурсантів із 12 країн. А після конкурсу і продюсер, і співачка зробили висновок: над образом майбутньої зірки української естради ще потрібно ретельно працювати.
     Повернувшись зі „Слов'янського базару”, Тая та Ігор роз’їхалися по своїх домівках, але жити нарізно вже не змогли. І невдовзі в них була не лише спільна робота, а й спільний дім.
     Їхня наполеглива праця почала давати плоди. У березні дев‘яносто шостого року Повалій стала заслуженою артисткою України, а вже за рік був підписаний указ на присвоєння їй звання народної. Дев’яносто восьмого співачка з великим відривом перемогла в загальнонаціональній програмі "Людина року" в номінації "Зірка естради". Її репертуар збагачувався, ставав багатогранним та яскравим...

"Клікніть" на фото для збільшення

     Того дня, коли Тая дістала звання народної, вона подумки низько вклонилася близьким, рідним, друзям – усім, хто вірив у її талант. І найперше – матусі, яка обдарувала дочку красивим, сильним голосом.
     Співоча кар'єра Таї почалася в ранньому дитинстві й була напрочуд вдалою. Її перше соло пролунало в шість років, у хорі дитячої музичної школи. Потім дівчинка стала солісткою Дитячої філармонії, згодом – солісткою Великого естрадно-симфонічного оркестру міста Біла Церква Київської області.
     До Київського музичного училища імені Глієра Тая приїхала вступати, коли їй було 15 років. Але на вокальне відділення приймали з вісімнадцяти, і дівчина вибрала спеціальність, найближчу до співу, ставши студенткою диригентського хорового відділення.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Естрада буде попереду, а поки, закінчивши перший курс училища, Тая разом з іншими студентами вирушає до колгоспу. В одній бригаді з дівчиною опиняється гітарист Володимир Повалій. На концертах, які студенти дають перед селянами, він акомпанує юній співачці.
     У шлюбі з Володимиром Тая прожила одинадцять років. Чоловікові батьки дбали про невістку та онука, даючи Таїсії можливість спокійно закінчити навчання і вийти на професійну сцену.
     Київський мюзик-хол нагадував фабрику з виробництва концертів. Під час гастролей, щоб перевезти весь величезний колектив та апаратуру, був потрібний цілий літак. На початку дев‘яностих ця гастрольно-концертна структура виявилася занадто обтяжливою для держави – і мюзик-хол розформували. А Таїсія – влаштувалася до колективу "Советская песня". Вона співала свій улюблений джаз, намагаючись привчити до цієї музики широку публіку.

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

     Тая завжди щира: і в піснях, і в житті – чесна зі слухачами, приязна з колегами. І їй здавалося, що, відкриваючи людям душу, вона може сподіватися на взаємність. Так і було, поки країна не поділилася на різноколірні табори...
     Вона була змушена обстоювати свою позицію, доводити, що є особистістю і має право на власні думки. У числі інших митців Тая ходила на теледебати, повертаючись виснаженою морально і фізично. Одного вечора напруження досягло межі: їй подзвонили додому і повідомили, що вночі на їхню оселю готується напад. Тоді Таїсії та Ігорю стало по-справжньому страшно.
     Справжній артист черпає натхнення в своїй аудиторії. Пісні, що звучать на естраді сьогодні, беруть початок з багатющої народної спадщини. Чи вдасться Таїсії Повалій не втратити це живлюще джерело? Чи не обірветься зв‘язок між артисткою і українською публікою після того нерозуміння, утисків, небажання слухати й чути? Повалій не належить до артистів, що стали політиками, – але їй довго пам’ятатимуться уроки тих осені й зими.

"Клікніть" на фото для збільшення

     Мама Таїсії каже, що вона – її недоспівана пісня. Ігорю Ліхуті кохана нагадує часом кошеня, а часом і леопарда. Удома – це жінка, яка бажає тепла, розуміння й любові... А на сцені – артистка Таїсія Повалій, „Золотий голос України”. І як довго цей голос звучатиме в рідній землі – залежить не тільки від співачки та її продюсера, а й від українського слухача.

 

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

 

Produced by
NIRVANA Studio

 

© OMEGA-TV 2003