ІМЕНА

Введіть прізвище героя:

ВЕДУЧА

03.05.03 УТ-1 21:45 04.05.03 УТ-2 10:05

 
 

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

     1991 рік. Грузія палає вогнем громадянської війни. Всі авірейси відмінено. На залізничних вокзалах – сила-силенна людей. Виїхати майже неможливо. А за тисячs кілометрів у мирному, елегантному Парижі вже розклеєно афіші і йдуть приготування до концерту. Його має дати грузинська співачка Тамара Гвердцителі. Але для цього їй потрібно принаймні дістатися з Тбілісі до Москви, щоб звідти вилетіти до Парижа.
     Париж таки дочекався Тамару. Вона встигла на свій концерт. Тамара Гвердцителі – одна з перших співачок Радянського Союзу, якій вдалося ще 88-го року підписати контракт з іноземною компанією.
     На сцені найпрестижнішого у Франції концертного залу "Олімпія", яка пам’ятає Едіт Піаф, Тамара Гвердцителі виступала з самим Мішелем Леграном. Якось її французький агент надіслав маестро касету із записами пісень Тамари. Таких касет Леграну приходять тисячі. Проте ці записи пройшли всіх численних секретарів композитора і потрапили особисто до нього. За кілька днів Гвердцителі вже зустрічалася з маестро в його приміському палаці. Після виступу в"Олімпії" зал вибухнув оплесками, а Легран вигукнув зі сцени: “Париже, запам’ятай це ім’я!”

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

     Після концертів у Франції в 91-му Тамара вже не змогла повернутися до Грузії. Туди неможливо було дістатися ні літаком, ні потягом, ні автомобілем. Вона зупинилася в Москві і тимчасово оселилася в готелі «Пекін». Але немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. У московських готелях співачка прожила багато років. Згодом до неї приєдналися мама та син Сандро. Епоха Радянського Союзу добігла кінця. Закінчилась і ціла радянська епоха у творчості Тамари Гвердцителі.
     У Тамарі Гвердцителі дивовижним чином переплелося кілька найдавніших культур світу: грузинська, єврейська, французька… вона співає англійською, французькою, російською мовами. І кожною з цих мов Тамара говорить.

     Кажуть, що сьогодні люди перестали аплодувати на концертах, але тільки не на виступах Тамари Гвердцителі. Їй аплодують – стоячи і зі сльозами на очах.
     Пісня, без якої не обходиться жоден концерт Гвердцителі – «Ніко Піросмані». Один з епізодів життя великого грузинського художника - історія його кохання до французької актриси – вже став темою шлягера "Миллион алых роз". Але мало хто знав, що Пугачова співала саме про Піросмані. Тамара хотіла пісню, в якій би звучало ім’я її славетного співвітчизника. Рибчинський подумав і написав пісню-розмову жінки і чоловіка, які народилися в Тбілісі і могли б бути разом, якби не розминулися у часі.

 

 

Produced by
NIRVANA Studio

 

© OMEGA-TV 2003