ІМЕНА

Введіть прізвище героя:

ВЕДУЧА

28.05.06 Телеканал „Інтер” 13:20

 
 

"Клікніть" на фото для збільшення

     У середині вісімдесятих в СРСР почалася так звана „перебудова”. Для радянських артистів це передусім означало зменшення цензурного тиску на репертуар. А вже невдовзі у газетах почали писати про легалізацію рок-музики. На ленінградському телебаченні з‘явився „Музичний ринг”. Участь у ньому приносила артистам неофіційне лауреатство: якщо виконавець витримував бій на „ринзі”, він справді був чогось вартий.
     Мільйони глядачів стежили за поєдинком композиторів або виконавців приблизно з таким же азартом, з яким сьогодні спостерігають політичні шоу. В одному з „телебоїв” змагалися дві джазові вокалістки: Лариса Доліна та Ірина Отієва. Лариса – перемогла. В іншій програмі Доліна виступала на боці композитора Рєзникова. І теж виграла.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Про виконавицю, що має сильний голос і гідно конкурує з самою Аллою Пугачовою, тоді говорила мало не вся країна. А за кадром телепрограм лишалося те, чого не повинні бачити глядачі – відчай розгубленої співачки. Своє ленінградське життя Лариса згадує як страшний сон. Це був вимушений переїзд до батьків її першого чоловіка. За наказом міністра культури, двісті вісімдесят джазових музикантів, які не мали московської прописки, повинні були покинути столицю. До їх числа потрапили й учасники джазового ансамблю „Совремєннік” під управлінням Анатолія Кролла: солістка Лариса Доліна та її чоловік-музикант. Третьою в родині вигнанців стала новонароджена донька Ліна. Найбільше, що турбувало Ларису в той час – було здоров’я крихітки.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Першою, хто привітав Ларису з народженням доньки, була Алла Пугачова. Артистки не раз зустрічалися на сценічних майданчиках, але такий дружній жест став для Доліної несподіванкою. Впливові Алла Пугачова та Йосип Кобзон просили, щоб Доліній надали в столиці хоч якийсь власний куток. Та їхні клопоти були марними.
     ...У сірому, холодному Ленінграді Ларисі катастрофічно бракувало сонця й моря – адже з дитинства вона мешкала в теплих краях: у Баку, Одесі, Єревані. А тут її знесилювали постійні застуди і... ревнощі чоловіка. Творча заздрість не давала йому змиритися з тим, що популярність дружини швидко росте. Зрештою, Ларисі стало здаватися, що в дванадцятиметровій кімнатці жахливої комуналки вона доходить до божевілля... Але скніти під тягарем обставин – це суперечило характерові справжньої одеситки.
     Мама допомагала доньці, але все одно не вірила, що з професією співачки можна прожити життя. А Лариса – довго й уперто доводила їй протилежне.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Протягом цих років співачка багато працювала „за кадром”: за її участі було озвучено вісімдесят фільмів. Мало хто й тепер знає, що в популярній романтичній комедії „Чародії” героїня співає голосом Доліної.
     На сцену ж Лариса виходила із власним ансамблем „Ескорт”. Бас-гітаристом колективу був Віктор Мітязов, з яким у Доліної незабаром розпочався службовий роман. Він добивавсь її прихильності красиво: дарував оберемки троянд і клявся в коханні... Вони побрались.
     Колектив змінював репертуар, шукаючи свій „ключик” до слухача. Але тут Доліну накрила хвиля критики: мовляв, як можна після джазу співати дурненькі пісеньки про „Маленькую женщину по имени Лариса”?! Рок-концерти теж не були вдалими і дуже швидко перетворилися на збіговиська п’яних молодиків...
     У Москві Доліна знову не мала власного кутка. І разом з родиною оселилася в готелі „Росія”. Коли ж унаслідок дефолту 98-го року ціни різко підвищились, становище заслуженої артистки стало критичним. Московські газети так і писали: „Бомж Лариса Доліна не може платити за номер 3000 рублів за добу”. Виручали спонсори концертів. А співачка наполегливо працювала далі – над репертуаром і над собою.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Дев‘яносто сьомого року Доліна шокувала публіку та колег зміною іміджу. Новій Ларисі – тендітній та елегантній – відверто заздрила її подруга – Алла Пугачова. Країна дізналася про кефірну дієту Доліної. А проте, говорили й про модні тоді тайські пігулки, і про пластичні операції, і про біодомішки... Свій секрет співачка відкрила пізніше: „Це було кохання”.
     Ілля Спіцин був не в захваті від того музичного формату, в якому почала працювати Доліна. Але він захопився самою співачкою. І став їй надійною опорою в роботі. У результаті їхньої співпраці з‘явилося яскраве естрадне шоу, а Ларисі було присвоєне звання народної артистки Росії.
     Ілля був режисером та продюсером цієї концертної програми. А врешті – став чоловіком Лариси. Їхній шлюб не схвалювали: Ілля покинув дружину з маленьким сином, Лариса – відданого й безутішного Віктора Мітязова. Говорили, що вона безрозсудно перекреслює минуле життя. Що шлюб із гітаристом – це рекламний трюк. Але навіть недруги бачили, як просто на очах змінюється Доліна, якою щасливою може бути співачка.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Тепер у літаках та готелях Доліна думає про повернення до Москви – додому! Нарешті рівень прибутків дав їй змогу купити власне житло – затишну домівку, в якій не треба „сидіти на валізах”.
     Здається, з роками Лариса тільки молодшає. І це все більше впадає в очі глядачам. А ті, у свою чергу, які шукають причини змін в особистому житті кумира. Плітки, чутки... Тільки-но співачка очолила журі телепроекту „Народний артист”, як публіка заговорила про особливу симпатію Доліної до учасника від України – Олександра Панайотова.
     Поряд із молодими співачка відверто говорить про свій вік. Розповідає, як недавно надіслала фото одному західному продюсеру з пропозицією співпраці. „Скільки вам років? – запитав він, – двадцять п’ять?” – „Ні, п‘ятдесят”. – „Вибачте”. Але Доліна вважає вибачення недоречними. Вона не жалкує за прожитим життям.

"Клікніть" на фото для збільшення


     За кожним її роком – випробування, які вона витримала з гідністю. П‘ята графа, часом принизливі виступи в ресторанах, безкінечні переїзди, копійчані гонорари… Але дещо з того минулого життя Доліна прагне повернути. У першу чергу – джаз. На створення джазових вечорів у концертному залі „Росія” її надихнув Ігор Бутман.
     „Карнавал джазу” став першою джазовою програмою в Росії за останні 17 років. Її високо оцінили видатні джазмени Ел Джерой та Джордж Дюк, яких Доліна запросила на свої ювілейні концерти в Кремлі. Лариса познайомилася з ними ще в Лос-Анджелесі, де записала пісню і зняла кліп.

"Клікніть" на фото для збільшення


     Співачка багато мандрує світом. Бо, крім улюбленої професії, має ще екстремальні захоплення. Лариса та Ілля із задоволенням побували в Африці, де взяли участь у телепроекті „Останній герой”. Хижаки, змії та павуки не злякали Доліну. І не дивно. Бійцівські якості співачки давно цінують її друзі-чоловіки.
     Колись циганка наворожила Доліній, що в неї буде великій дім, коханий чоловік, успішна кар‘єра, діти. Усе так і сталося. Крім одного – другої дитини Лариса не народила... Того ж, чого не побачила ворожка, співачка досягла сама. Доліна живе енергією залу і сповна віддає себе слухачам. Бо впевнена: „Якщо Бог дав талант – ним треба ділитися”.

 

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

"Клікніть" на фото для збільшення

 

Produced by
NIRVANA Studio

 

© OMEGA-TV 2003